Yhteystiedot

Pro-Tot Oy

INFO@PRO-TOT.FI
0400 852 515

Y-tunnus: 2430328-4

PIEKSÄMÄKI
Hietatie 2
76850 Naarajärvi

KUOPIO
Tulemantie 2
70800 KUOPIO

MIKKELI
Temmikuja 4A
50170 MIKKELI

Avoinna: Arkisin 7-16 Tarvittaessa iltaisin ja viikonloppuisin.

Yhteyshenkilöt

Myynti

Kasperi Kohvakka

Petri Toivanen
myyntipäällikkö
petri.toivanen@pro-tot.fi
040 160 3932

Kasperi Kohvakka

Dominik Köllner
myyjä
dominik.kollner@pro-tot.fi
044 767 7778

Service

Harri Mäkkeli

Harri Mäkkeli
Kuopio yksikönpäällikkö
harri.makkeli@pro-tot.fi
044 786 8235

Joni Karhinen

Petri Pakarinen
työnjohtaja Kuopio
petri.pakarinen@pro-tot.fi
044 334 1417

Joni Karhinen

Jukka Hämäläinen
yksikönpäällikkö Pieksämäki ja Mikkeli
jukka.hamalainen@pro-tot.fi
044 726 4183

Heikki Nyyssönen

Kimmo Räty
työnjohtaja Pieksämäki ja Mikkeli
kimmo.raty@pro-tot.fi
044 748 1926

MBG-Team invited members / kunnossapidon asiantuntijat

Joni Karhinen

Petri Leppäsalmi
Main Strategist of Maintenance and Operation development
petri.leppasalmi@pro-tot.fi
044 770 0184

Heikki Nyyssönen

Heikki Nyyssönen
Full Service Development Manager
heikki.nyyssonen@pro-tot.fi
050 439 4468

Joni Karhinen

Miika Salminen
Maintenance software architect and AI solutions
miika.salminen@pro-tot.fi
044 761 4476

Joni Karhinen

Matti Nyyssönen
Full Service Site Manager
matti.nyyssonen@pro-tot.fi
044 794 4533 

Asennus / Putkihitsaus

Joni Oksanen

Joni Oksanen
asennuspäällikkö
joni.oksanen@pro-tot.fi
050 462 5781

Sanna Nyyssönen

Markku Kärkkäinen
työnjohtaja
markku.karkkainen@pro-tot.fi
044 762 3603

Valmistus

Joni Hänninen

Joni Hänninen
tuotanto­päällikkö
joni.hanninen@pro-tot.fi
050 577 1480

Jani Jukarainen

Jani Jukarainen
työnjohtaja Mikkeli, Kuopio
jani.jukarainen@pro-tot.fi
050 439 8157

Sanna Nyyssönen

Erno Hyvönen
työnjohtaja Pieksämäki
erno.hyvonen@pro-tot.fi
044 762 8926

TBG-Team / projektit ja automaatio

Toni Kolkka

Toni Kolkka
Project manager
toni.kolkka@pro-tot.fi
040 867 6082

Kasperi Kohvakka

Kasperi Kohvakka
Project engineer
kasperi.kohvakka@pro-tot.fi
044 043 9000

Suunnittelu

Sanna Nyyssönen
Veli-Niilo Pulkkinen
suunnittelupäällikkö
veli-niilo.pulkkinen@pro-tot.fi
044 712 2274
Atte Kuisma

Atte Kuisma
vanhempi suunnittelija
atte.kuisma@pro-tot.fi
044 493 8377

Hallinto

Joni Karhinen

Joni Karhinen
toimitus­johtaja
joni.karhinen@pro-tot.fi
0400 852 515

Joni Karhinen

Aki Väisänen
operatiivinen johtaja
aki.vaisanen@pro-tot.fi
050 545 6189

Tiina Karhinen

Tiina Karhinen
talousasiantuntija
tiina.karhinen@pro-tot.fi
0400 514 649

Sanna Nyyssönen

Sanna Nyyssönen
HR-asiantuntija
sanna.nyyssonen@pro-tot.fi
044 719 1881

Laskutustiedot:

Verkkolaskutus:

Osoite: 003724303284
Operaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Sähköpostilla:

invoice-24303284@kollektor.fi

Paperiset laskut:

Pro-Tot Oy
24303284
PL 100
80020 Kollektor Scan

Valmistus

Konepajamme tuottaa mm. suunnittelua, koneistusta, hitsauksia, levytöitä ja kokoonpanoa. Meille laatu, ammattimainen tekeminen ja kokonaisvastuu ovat ensiarvoisen tärkeitä asioita.

Asennus

Pro-Tot tarjoaa osaavat asentajat teollisuuden tarpeisiin. Asennusosastomme on osa kokonaisvaltaista konseptiamme ja palvelee asiakkaitamme kattavasti asennustarpeissa.

Service

Pro-Totin kunnossapitopalvelut pitävät Sinulta huolen poissa. Otamme kokonaisvastuun ja olemme mukana kehittämässä yrityksesi toimintaympäristöä tavoitteidesi mukaan. 

Prosessi­putkisto­asennukset

Pro-Tot valmistaa, hitsaa ja asentaa teollisuuden prosessiputkistoja vaativimpiinkin kohteisiin kuten elintarvike-, lääke- ja kemianteollisuuteen.

Automaatio

Automaatio-osastomme palvelee modernin teollisuuden tarpeita liittyen esim. turvallisuuden lisäämiseen, tuotteiden laadun parantamiseen ja kapasiteetin kasvattamiseen.

Projektit

Pro-Tot toteuttaa projekteja pienistä osatoteutuksista aina projektin kokonaistoimitukseen saakka. Tekemämme projektit voivat olla mm. räätälöityä koneenrakennusta, olemassa olevien tuotantokoneiden muutoksia ja tuotantolaitteiden laiteintegrointeja.