Yhteystiedot

Pro-Tot Oy

INFO@PRO-TOT.FI
0400 852 515

Y-tunnus: 2430328-4

PIEKSÄMÄKI
Hietatie 2
76850 Naarajärvi

KUOPIO
Tulemantie 2
70800 KUOPIO

MIKKELI
Temmikuja 4A
50170 MIKKELI

Avoinna: Arkisin 7-16 Tarvittaessa iltaisin ja viikonloppuisin.

Yhteyshenkilöt:

Joni Karhinen

Joni Karhinen
Toimitus­johtaja
joni.karhinen@pro-tot.fi
0400 852 515

Kasperi Kohvakka

Petri Toivanen
Myyntipäällikkö
petri.toivanen@pro-tot.fi
040 160 3932

Kasperi Kohvakka

Dominik Köllner
Myynti
dominik.kollner@pro-tot.fi
044 767 7778

Joni Hänninen
Joni Hänninen
Tuotanto­päällikkö
joni.hanninen@pro-tot.fi
050 577 1480
Heikki Nyyssönen
Heikki Nyyssönen
Kunnossa­pito­päällikkö
heikki.nyyssonen@pro-tot.fi
050 439 4468
Joni Oksanen
Joni Oksanen
Asennuspäällikkö
joni.oksanen@pro-tot.fi
050 462 5781
Toni Kolkka

Toni Kolkka
Projektipäällikkö
toni.kolkka@pro-tot.fi
0408676082

Jani Jukarainen
Jani Jukarainen
Työnjohto – Mikkeli
jani.jukarainen@pro-tot.fi
050 439 8157
Harri Mäkkeli
Harri Mäkkeli
Työnjohto – Kuopio
harri.makkeli@pro-tot.fi
044 786 8235
Sanna Nyyssönen

Markku Kärkkäinen

markku.karkkainen@pro-tot.fi 
044 762 3603

Sanna Nyyssönen

Erno Hyvönen

erno.hyvonen@pro-tot.fi 
044 762 8926

Sanna Nyyssönen
Veli-Niilo Pulkkinen
suunnittelupäällikkö
veli-niilo.pulkkinen@pro-tot.fi
044 712 2274
Atte Kuisma
Atte Kuisma
Vanhempi suunnittelija
atte.kuisma@pro-tot.fi
044 493 8377
Tiina Karhinen
Tiina Karhinen
Toimisto, osto- ja myynti­laskutus
tiina.karhinen@pro-tot.fi
0400 514 649
Sanna Nyyssönen
Sanna Nyyssönen
Toimisto, osto- ja myynti­laskutus
sanna.nyyssonen@pro-tot.fi
044 719 1881

Laskutustiedot:

Verkkolaskutus:

Osoite: 003724303284
Operaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Sähköpostilla:

invoice-24303284@kollektor.fi

Paperiset laskut:

Pro-Tot Oy
24303284
PL 100
80020 Kollektor Scan

Valmistus

Konepajamme tuottaa mm. suunnittelua, koneistusta, hitsauksia, levytöitä ja kokoonpanoa. Meille laatu, ammattimainen tekeminen ja kokonaisvastuu ovat ensiarvoisen tärkeitä asioita.

Asennus

Pro-Tot tarjoaa osaavat asentajat teollisuuden tarpeisiin. Asennusosastomme on osa kokonaisvaltaista konseptiamme ja palvelee asiakkaitamme kattavasti asennustarpeissa.

Service

Pro-Totin kunnossapitopalvelut pitävät Sinulta huolen poissa. Otamme kokonaisvastuun ja olemme mukana kehittämässä yrityksesi toimintaympäristöä tavoitteidesi mukaan. 

Prosessi­putkisto­asennukset

Pro-Tot valmistaa, hitsaa ja asentaa teollisuuden prosessiputkistoja vaativimpiinkin kohteisiin kuten elintarvike-, lääke- ja kemianteollisuuteen.

Automaatio

Automaatio-osastomme palvelee modernin teollisuuden tarpeita liittyen esim. turvallisuuden lisäämiseen, tuotteiden laadun parantamiseen ja kapasiteetin kasvattamiseen.

Projektit

Pro-Tot toteuttaa projekteja pienistä osatoteutuksista aina projektin kokonaistoimitukseen saakka. Tekemämme projektit voivat olla mm. räätälöityä koneenrakennusta, olemassa olevien tuotantokoneiden muutoksia ja tuotantolaitteiden laiteintegrointeja.